##1 STRANDLØBET

Dato: Søndag 17. Marts 2024

Distance: Maraton (42,195 km) Halvmaraton 21 km 14 km 7 km

Racebreifing: kl. 8.45

Start: Kl. 9.00

Mødested: Brøndby Strand

Rute: Brøndby Strand / Søerne

Depot: Løbet er et basic løb, hvor du selv skal have forplejning med.

Regler for cannonballs: Løberen er selv ansvarlig for at få målt sin sluttid. Uret må ikke stoppes undervejs. Urets autopause-funktion skal være deaktiveret.

Tidsgrænse: Der er cutoff på 6 timer til maraton.

Omklædning: Der er ikke mulighed for omklædning, bad eller toilet.

Parkering: Der er p-plads på Strandporten. Du skal overholde de lokale parkeringsregler.

Medalje: Ja

Pris: 50 kr. – uanset distance

Tilmelding: Via henrikmadsen100@gmail.com eller SMS 23460647. Ved tilmeldingen accepteres de generelle betingelser*

Betaling: MobilePay 23460647

DELTAGERDISTANCETID
Henrik MadsenMaraton
4.59.37
Martin ByrgesenMaraton4.41.19
Lennart LinnemannMaraton4.59.37
Mikio KarmannMaratonDNS
Johnny HubanMaratonDNS
Jesper HandsdalMaratonDNS
Tina Skrydstrup ForsmannMaraton5.30.18
Jakob Stæhr HansenMaraton5.30.36
Søren KuhlmannMaraton3.51.51
HC JensenMaratonDNS
John Grøn LaursenMaraton4.41.36
Lone Birgitte LarsenMaraton4.13.37
Pernille HolmagerMaraton4.30.00
Kent KørtingMaraton4.09.35
Henriette LisseMaraton4.46.38
Pia LauMaraton4.23.50
Paw PedersenMaraton4.23.50
Jesper Thorlund JensenMaraton3.27.06
Rikke CebulaMaraton4.23.50
Kira MaibøllMaraton4.55.33
Ulrik PihlMaraton3.51.51
Kristian H KjeldsenMaraton3.45.47
Per HvidMaraton3.39.38
Lars ForumMaraton3.42.31
Aneste FredskovMaraton4.29.27
Niels AndersenMaraton4.26.40
Gert JensenMaraton3.36.07
Jeanne HøyerMaraton4.13.37
Rikke ThestrupMaratonDNS
Thomas EulMaratonDNF
Mette DideriksenMaraton4.48.51
Michael LundMaraton4.13.00
Tor Rønnow Maraton5.59.49
Warny SaurbreyMaraton3.42.31
Mindaugas GarmusMaraton3.38.04
Lotte Høj ThomsenMaraton3.52.48
Philip ReitzelMaraton3.48.39
Maria Byrgesen28 Km2.50.00
Lotte Skovbo Hansen1/2 MaratonDNS
Troels Dalberg Jørgensen1/2 MaratonDNS
Henrik Larsen1/2 Maraton2.27.51
Michael Berlin1/2 Maraton1.37.26
Marianne Kryger1/2 MaratonDNS
Steen Dahl1/2 Maraton2.08.48
Jes H Strate1/2 Maraton2.06.14
Lars Warming1/2 Maraton1.41.30
Brian Henningsen1/2 Maraton1.53.32
Liselotte Tchikai Leveau1/2 Maraton1.54.32
Thomas Tost Lutken1/2 Maraton2.11.00
Eli Jacobi Nielsen1/2 Maraton2.23.37
Jens Mathiassen1/2 Maraton2.11.00
Allan Filtenborg1/2 Maraton2.06.27
Fatma Buhl1/2 Maraton2.25.18
Thomas Lønbæk1/2 Maraton2.24.50
Jeanette Zeuner1/2 Maraton2.29.14
Hakan Demirkan1/2 Maraton2.29.16
Jane Dall1/2 Maraton2.24.05
Jane Skov1/2 Maraton1.59.48
Stina Moschou1/2 Maraton1.54.36
Mark Nebelong1/2 Maraton1.54.36
Sarah Pedersen1/2 MaratonDNF
Marianne Dele1/2 Maraton2.14.22
Maria Kolby Rasmussen1/2 Maraton2.11.04
Michael Sandstrøm1/2 Maraton1.57.24
May Andersen1/2 Maraton2.38.15
Bodil Larsen1/2 Maraton2.23.33
Leif Larsen1/2 Maraton2.27.51
Jes Ottosen1/2 Maraton2.12.53
Heidi Møller1/2 Maraton2.05.01
Karoline/Jan Bomholt TEAM KAROLINE1/2 Maraton1.41.16
Mette Lunow1/2 Maraton2.29.17
Elsie Reitzel1/2 Maraton2.10.48
Kristine Sandstrøm14 KmDNS
Michelle Linnemann14 Km1.26.47
Anne A14 Km1.27.30
Maja Højgaard14 Km1.30.37
Oliver Pedersen14 Km1.41.25
Merete Sindlev14 Km1.22.12
Carsten Sindlev14 Km1.42.34
Eva Rude Skovlund Østrup7 Km1.08.18
Iben Rude7 Km1.08.18
Valdemar Byrgesen7 KmDNS
Emma Byrgesen7 KmDNS
Gustav Byrgesen7 KmDNS